Стомачни се прават во кујна: Решете се од салото на стомакот – опасно е!

Стомачни се прават во кујна: Решете се од салото на стомакот – опасно е!

Не само што не изгледа естетски убаво, туку салото на стомакот е и многу опасно. Наталожените масти во овие предели може да предизвикаат многу болести, а и не ретко слушаме дека стомачни се прават во кујна.Ако сакате рамен стомак треба да јадете здрава храна како маслинки, авокадо, црна чоколада, соја, маслиново масло, овес.

Никако не смеете да јадете пржено, благо и секако млечни производи.

Повеќе на Готви.мк:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?