Салата со печени пиперки

Салата со печени пиперки

Збогатете го ручекот со вкусна салата од печени пиперки…

Состојки:

  • 15 печени црвени пиперки
  • 2 варени јајца
  • 200 гр шунка Пекабеско
  • 200 гр мајонез
  • 200 гр фета сирење
  • сол
  • мелен црн бибер

Начин на подготовка:

  1. Во чинија издробете сирење, додајте мајонез и добро измешајте со жица.
  2. Додајте пиперки, шунка и јајца исечени на коцки. Сè заедно измешајте. Побиберете.
  3. Сервирајте во чинии и послужете!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text