Рецепт за вкусна нишка гибаница (ВИДЕО)

Рецепт за вкусна нишка гибаница (ВИДЕО)

Подгответе вкусна нишка гибаница. Ќе го обожавате ова јадење!

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 250 мл млеко
  • 1 лажичка сув квасец
  • 2 јајца + 3 + 1
  • 250 гр сирење
  • малку масло
  • 150 гр маргарин
  • малку сол
  • малку шеќер
  • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text