100% ефикасно: Маска со која косата ќе ви расте како луда

100% ефикасно: Маска со која косата ќе ви расте како луда

Ако сакате здрава, цврста и сјајна коса, која ќе расте брзо, тогаш ви ја препорачуваме оваа маска со јајце, која чини многу малку, а има супер значајни и големи ефекти.Земете едно јајце и ставете го во чинија, па додајте неколку лажици маслиново масло и промешајте убаво. Ставете ја смесата на скалпот и почекајте половина час.

Потоа, измијте се со шампон, и последното плакнење нека биде со ладна вода.

Јајцата ќе продрат низ цела коса и ќе ја направат здрава и мека.

Повеќе на Готви.мк:

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

 

singlepost_text