Храната е 50% вкус 50% естетика – супер трикови

Храната е 50% вкус 50% естетика – супер трикови

Сите знаеме дека за во кујната многу е важна и естетиката, а не само вкусот на јадењето. Многу е важно како е декорирана чинијата и како е сервирано она што сме го подготвиле.Она што е убаво сервирано секогаш изгледа повкусно.

Ова се неклолку трикови за декорација за сите домаќинки. Може да користите магдонос, оригано, зачини, сосови…

 

Повеќе на Готви.мк:

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text