Доаѓа вистинска пролет – УХМР најави што не чека

Доаѓа вистинска пролет – УХМР најави што не чека

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди, особено попладне. Од вторник облачноста ќе се намали и ќе преовладува претежно сончево време со пораст на дневната температура.Во Скопје слично време, променливо облачно со сонце. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне седум степени.

Поради намалувањето на облачноста, утринските температури на повеќе места ќе бидат негативни и во опаѓање. До средината на работната седмица ќе дува северен ветер, кој во среда вдолж Повардарието повремено ќе се засилува.

В петок и сабота дневната температура ќе се движи од 10 до 15 степени.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text