Бомбици готови за една минута

Бомбици готови за една минута

 Направете бомбици за една минута кои ќе ви го одземат здивот.

Состојки:

  • 3 банани
  • 250 гр бисквити
  • 250 гр шеќер во прав
  • 250 гр кокос

 

Подготовка:

  1. Бананите се пасираат, па се додаваат сите состојки.
  2. Се прават бомбици и се валкаат во кокос.

Повеќе на Готви.мк:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text