Пуслица торта е кралица на тортите

Пуслица торта е кралица на тортите

Малку состојки, малку време, а многу вкусен деликатес во кујната. Направете пуслица торта која е кралица на сите десерти.

Состојки:

  • 10 јајца
  • 250 гр маргарин
  • ½ сок од лимон
  • 300 гр ореви
  • 500 гр шеќер

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате