Погача како морска пена – лиснато задоволство

Погача како морска пена – лиснато задоволство

Популарниот канал Бабина кујна објави супер лиснат рецепт за погача мека како морска пена.

Се што ви е потребно и начинот на подготовка се прикажани во видеото:

 

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 300 мл млеко
  • 200 мл јогурт
  • малку масло
  • 1 лажица шеќер
  • 100 гр маргарин
  • 1 квасец
  • 2 јајца

Повеќе на Готви.мк:

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text