Брз колач со рогач и јаболка (ВИДЕО)

Брз колач со рогач и јаболка (ВИДЕО)

Идеален десерт да се засладите по ручекот!

Состојки:

 • 200 гр шеќер
 • 1 дл млеко
 • 1 прашок за пециво
 • 1 ванилин шеќер
 • 4 јајца
 • 150 гр брашно
 • 150 гр мелен рогач
 • 1,5 дл масло
 • 3 јаболка
 • изрендана кора од лимон
 • 200 гр чоколадо
 • 2 лажици слатка павлака

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text