Слабејте здраво: Сок кој топи килограми додека седите или работите   

Слабејте здраво: Сок кој топи килограми додека седите или работите  

Дури и ако имате канцелариска работа, или не сте многу по вежбањето, овој сок ќе ви помогне да ослабете брзо и здраво.

Состојки:

  •  2 лажици мед
  • 1 лажица цимет
  • 250 мл вода

Подготовка:

  1. Се вари водата и во неа се става циметот, па медот кога убаво ќе зоврие.
  2. ПРИМЕНА: Медот никако не го ставајте во врела вода, чекајте да се олади, а пијте половина од напитокот пред спиење, половина наутро пред оброк, пред да тргнете на работа.

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

 

singlepost_text