Посни кифлички со пиво и ореви

Посни кифлички со пиво и ореви

Направете посни кифлички кои ќе ви останат долго во сеќавање.

Состојки:

  • 200 мл пиво
  • 150 мл масло
  • 600 гр брашно
  • 1 пециво
  • 1 ванилаФИЛ 
  • 400 гр шеќер
  • 1 ванила
  • 200 гр ореви
  • џем

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text