Јадете праз – нема да верувате колку е здрав

Јадете праз – нема да верувате колку е здрав

Празот можеби има лош мирис и не го јадеме кога треба да седнеме со пријатели, но едно е сигурно, многу е здрав.
Празот има витамин Ц, витамин Б6, манган, и други состојки кои го подобруваат нашето здравје.
Штити од опуштање на крвните садови, помага за кардиоваскуларниот систем, штити од срцеви заболувања. Игра голема улога и во превенцијата на неколку видови рак, како и оној на дебелото црево.

Повеќе на Готви.мк:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text