Идеална напивка за јакнење на организмот (РЕЦЕПТ)

Идеална напивка за јакнење на организмот (РЕЦЕПТ)

Оваа напивка е идеална за јакнење на организмот.

Состојки:

  • 2 раце свеж спанаќ
  • банана
  • 2-3 јаболка
  • сок од еден лимон
  • вода
  • кафеав шеќер

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер, ситно исечкајте, додајте лимон и шеќер и ќе добиете здрава и вкусна напивка.
  2. Пијте го овој коктел за јакнење на организмот, а резултатите ќе бидат видливи веднаш!

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

 

singlepost_text