УХМР најавува: Какво ќе биде времето викендов?

УХМР најавува: Какво ќе биде времето викендов?

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаба магла по одделни котлини и по речните долини, а на некои повисоки места и на планините ќе има сончеви периоди. Локално се уште е можно слабо проврнување дожд особено во јужните и во западните делови на земјава, а на планините ќе има слабо провејување снег. На повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од пет до девет степени.Во Скопје слично време со температура од еден до девет степени.

До крајот на неделава времето ќе биде стабилно и суво со благо опаѓање на температурата. Од понеделник ќе има покачување на дневната температура, а утринската ќе биде во опаѓање.

Повеќе на Готви.мк:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува

singlepost_text