За сите љубители на чоколадо – оглас за работа од соништата

За сите љубители на чоколадо – оглас за работа од соништата

Компанијата, која е застапник за  бонбони и чоколади, и омилената Милка чоколадо, објави оглас за работа која воодушеви многумина.Имено се работи за работно место дегустатор, кој ќе ги пробува чоколадите и ќе го кажува своето искрено мислење за тоа што ми се допага а што не му се допаѓа кај одреденото чоколадо.

Работното време е седум ипол часа и се работи три дена неделно со уште единаесет други колеги.

Услов за работа е дегустаторот да сака чоколадо и да има беспрекорен вкус. Не е потребно искуство, но е потребно добро познавање на англискиот јазик.

Прецизни информации за плата нема ,но имајќи во предвид колку земаат професионалните дегустатори, сигурно се работи за неколку милиони долари.

Така да ако сакате чоколадо пријавете се на конкурсот кој е распишан на интернацијонално ниво.

Повеќе на Готви.мк:

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

singlepost_text