Диета која успева: Турската актерка Шехерезад ослабе 7 килограми, сопругот 14!

Диета која успева: Турската актерка Шехерезад ослабе 7 килограми, сопругот 14!

Оваа диета е испробана од бројни јавни личности мешу кои и Бршурзал Корел која ја глумеше Шехерезада во 1001 ноќ.Таа ослабе 7 килограми, а нејзиниот сопруг дупло, и открија како го постигнале тоа.

  • Јадеме само сирово овошје и зелечнук и полупечено месо. Го исфрливме шеќерт, намирници со глутен и млечни производи. Јадеме многу ѓумбир, целер, цвекло, авокадо, зелени јаболки, консумираме и лимонада, велат тие.

Повеќе на Готви.мк:

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта