ВИДЕО: Брзи кифлички меки како душа

ВИДЕО: Брзи кифлички меки како душа

Брзи и вкусни кифлички меки како душа. Направете си супер тесто готово за половина час.

Состојки:

 • 600 гр брашно
 • 1 прашок за пециво
 • 1 квасец
 • 180 мл кисела павлака
 • 200 мл топло млеко
 • 1 лажица шеќер
 • 1 лажица сол
 • 100 гр масло
 • ЗА ФИЛ
 • 400 гр сирење
 • 100 мл павлака
 • 1 јајце за премачкување
 • 1 лажица павлака за премачкување

Подготовката е прикажана во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината