Сите го знаеме рецептот но ова е деликатес: Брзи и вкусни гибаница мафини

Сите го знаеме рецептот но ова е деликатес: Брзи и вкусни гибаница мафини

Сите уживаме во вкусот на гибаница, но сега може да направите нешто уште покреативно. Гибаница-мафини се одличен избор за целото семејство да седне на трпеза.

Состојки:

  • 300 гр кори за пита
  • 250 мл јогурт
  • 3 јајца
  • 100 мл масло
  • 1 лажица сол
  • 300 гр сирење
  • 1/2 прашок за пециво
  • 1 до 2 лажици гриз

Повеќе на Готви.мк:

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text