Билка на бесмртноста: Лечи се, топи килограми и прави чуда за изгледот

Билка на бесмртноста: Лечи се, топи килограми и прави чуда за изгледот

Алое верата е билка која ја нарекуваат билка на бесмртноста, а јасно е и зошто таа се издвојува како царица на сите билки. Нејзината примена е огромна, од медицината, до диетите, и козметиката.Има витамини А, Б1, Б2, Б3, Б6, Б12, Ц и Е, магнезиум, калциум, цинк, селен, калиум и други.

Помага за кожата и телото, не подмладува, го штити имунитетот и помага да топиме килограми.

Еве за што делува:

Ја хидрира кожата

Лекува рани

Ја намалува појавата на бори

Лечи акни

Ја регенерира кожата

Го подобрува здравјето на забите

Го стабилизира шеќерпт во крвта

Го јакне имунитетот

Намалува воспаленија

Помага како превенција од рак

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text