Три намирници со кои ќе го набилдате имунитетот среде зима

Три намирници со кои ќе го набилдате имунитетот среде зима

И на ниските температури кои ги има во Македонија, може да го зајакнете имунитетот со неколку намирници.Ви препорачуваме дел од нив:

Кефир

Кисела Зелка

Банани

Имаат многу витамини и минерали и хранливи состојки кои ќе ви помогнат да останете здрави.

Повеќе на Готви.мк:

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)