Промена на времето: Студен бран и снег во Македонија

Промена на времето: Студен бран и снег во Македонија

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во вечерните часови и во текот на ноќта се очекува слаб локален дожд повеќе во јужните и во југоисточните делови од земјава, а на планините слаб снег.Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од пет до 10 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со утринска температура до минус еден, а дневната ќе достигне до осум степени.

Врнежите од дожд и снег ќе продолжат и во петок претпладне.

Повеќе на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

 

singlepost_text