САМ СВОЈ ЛЕКАР:  Направете сок кој лечи се од глава до пети

САМ СВОЈ ЛЕКАР:  Направете сок кој лечи се од глава до пети

 Бидете сам свој лекар и направете сок кој ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот, да помогнете храната побрзо да се вари, да ги спречите сите тегоби, а исто така и да си помогнете за превенција на рак.

Состојки:

  • 1 лажица куркума
  • 100 гр мед
  • 2 лажици јаболков оцет
  • 1 лажица кора од лимон
  • малку бибер

 

 

Подготовка:

  1. Во чинија се ставаат сите состојки, со тоа што медот ќе го ставите последен. Се меша додека не се добие хомогена смеса.
  2. Се става смесата во стаклена тегла. А потоа во фрижидер.НАЧИН НА УПОТРЕБА: Пола лажиче на ден од оваа смеса ако сте болни или се чувствувате омалаксано, дефинитивно ќе ви ја врати енергијата.Ставете пола лажичка од смесата и чекајте да се растопи во уста. Откако ќе голтнете почекајте неколку минути додека да се напиете друга течност, макар и вода.

Повеќе на Готви.мк:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

singlepost_text