Ролат со киви (ВИДЕО)

Ролат со киви (ВИДЕО)

Подгответе необичен, но вкусен ролат, овој пат со киви!

Состојки за кора:

 • 6 јајца
 • 7 лажици шеќер
 • 6 лажици брашно
 • 1/2 прашок за пециво
 • 2 лажици омекнат маргарин или путер

Состојки за фил:

 • 3 кесички пудинг од ванила
 • 750 мл млеко
 • шеќер по вкус
 • 180 маргарин или путер
 • 4 киви
 • 2-3 кесички шлаг

Начинот на подготовка погледнете го во видео-рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text