Решете се засекогаш од влакната под пазувите со две состојки

Решете се засекогаш од влакната под пазувите со две состојки

Многу жени имаат проблем со влакненца под пазувите штом дојде лето.
Секој ден треба да се отстрануваат и неможе да се шека цел месец до следната депилација.
Ласрското одстранување може да биде болно и да биде болно, па затоа еве ви едно едноставно а трајно решение кој доаѓа од Азија:

Состојки:

  • две лажички сок од лимон
  • една лажичка сол

Подготовка:

  1. Се што треба да направите е да ги измешате овие две состојки и да нанесете на чиста кожа под пазувите.
  2. Оставете да делува неколку минути па отстранете со чиста крпа, но избегнете дезедоранси или туширање веднаш потоа.
  3. Затоа најдобро да го применувате овој метод навечер пред спиење.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text