Јована имала 148 килограми – денес е како манекенка, еве како успеала

Јована имала 148 килограми – денес е како манекенка, еве како успеала

30-годишната Јoвана Релјиќ е вистински пример како со силна волја и дисциплина може да стане тоа за што многумина само сонуваат. Со тогашни 148 килограми и без претерана желба да ги намали, Јована уживала во секое здебелување, се додека не била навредена од продавачка за тоа како изгледа.Ова е нејзиниот рецепт

– Почесто јадела мали оброци, се трудела порциите да бидат протеински, јаглерохидратите ги јадела до 16 часот, пиела четри литри вода на ден. Еднаш во неделата си дозволувала и да се почасти по едно парче торта.

– По некое време направавив план на исхрана и тренинг кој најдобро ми одговара: фокусот беше на кондиционен тренинг и тоа шест пати во неделата, а два дена кревав тегови. После два месеца симнав 28 килограми и мотивацијата почна се повеќе да расте, објаснува Јована која моментално живее во Германија..

Желбата за докажување се повеќе растела, килограмите исчезнувале, а вагата во еден момент покажала неверојатни 69 килограми.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text