Ова е тајната за највкусниот плазма шејк

Ова е тајната за највкусниот плазма шејк

Направете вкусна напивка од мелени бисквити и уживајте во феноменалниот кремаст вкус!

Тајната е во следново: користете слатка павлака и млеко во однос 80:20.

Состојки:

  • мелени бисквити
  • банана
  • слатка павлака
  • млеко

Начин на подготовка:

  1. Испасирајте ја бананата и во неа додајте слатка павлака и мелени бисквити. Потоа разматете со миксер.
  2. Разредете со млеко додека не ја добиете саканата густина.

Послужете и уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text