Од оваа намирница никој не успеал да направи сладолед – таа не мрзне

Од оваа намирница никој не успеал да направи сладолед – таа не мрзне

Од ова овошје никој не умее данаправи сладолед бидејќи оваа намирница не мрзне. Се работи за грозјето од кое прв пробал да направи сладолед Роберт Грин во 1876 година, но не успеал бидејќи грозјето никогаш во потполност не мрзне.Секако, денес сладолед се прави со вештачки арома, но од вистинско грозје и понатаму не постои.

Со оглед на овие својства, грозјето е супер намирница која често треба да ја јадете.

Повеќе на Готви.мк:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

singlepost_text