ВИДЕО:  Фолијата не е само за во кујна – корисно за секој ден

ВИДЕО:  Фолијата не е само за во кујна – корисно за секој ден

Фолијата која ја користиме за печење не е само за во кујната. Нејзината примена е огромна, со неа може да ги исчистите и заштитите садовите, да го исчистите накитот. Да направите дури и подароци…

Повеќе на Готви.мк:

Зеленчукова супа

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

singlepost_text