БРЗО И ЛЕСНО: Домашни панцероти (ВИДЕО)

БРЗО И ЛЕСНО: Домашни панцероти (ВИДЕО)

Брзо се подготуваат, а уште побрзо се јадат!

Состојки:

  • 600 гр брашно
  • 2 кафени лажици шеќер
  • 1 лажичка сол
  • 1 коцка квасец
  • 1/2 дл масло
  • 2 дл млеко
  • 2 дл вода
  • 1 дл јогурт

Начиннот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО!

singlepost_text