Тајната за совршени кнедли е откриена

Тајната за совршени кнедли е откриена

 Ако сакате да направите супа за ладните денови, тогаш ви нудиме рецепт за совршени кнедли од кои застанува здивот.

 

Состојки:

  • 2 јајца
  • 60 гр гриз
  • 1 лажица масло

 

Подготовка:

  1. Пенасто се матат белките, а во друг сад се матат жолчките со гризот и маслото.
  2. Белките полека се додаваат во смесата и добро се меша.
  3. Со лажичка се вадат и се спуштаат во супата.

Повеќе на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

 

 

singlepost_text