ВИДЕО: Направете јадење во машина за садови – ќе се изненадите

ВИДЕО: Направете јадење во машина за садови – ќе се изненадите

Машината за садови не е само за миење нечисти чинии и чаши, таа според француската метода “sous vide” може да послужи и за да зготвите храна.

Повеќе на Готви.мк:

 

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

 

singlepost_text