РУЧЕК ЗА ДЕНЕСКА: Полнети копани

РУЧЕК ЗА ДЕНЕСКА: Полнети копани

Ориз и пилешко се совршена комбинација, но сигурно не сте се сетиле на ова. Ви требаат ориз и копанчиња и неколку сосеви за супер полнети копани.

Подготовката погледнете ја во следното видео:

 

 

Fried Rice Stuffed Chicken Wings! Are you KIDDING me! 100% yes. 👌🏼 #ahungrylife 📽: @cookat__

A video posted by #ahungrylife (@ahungrylife) on

Повеќе на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

 

singlepost_text