Пилешко замотано во крцкав компир: Ова е РЕЦЕПТ кој не смеете да го пропуштите! (ВИДЕО)

Пилешко замотано во крцкав компир: Ова е РЕЦЕПТ кој не смеете да го пропуштите! (ВИДЕО)

За да го подготвите овој совршен специјалитет, освен пилешко филе, потребни ви се компири, зачини и кромид.

Исечкајте го пилешкото на парчиња, извалкајте ги во мешавина од зачини (се препорачува сол, бибер, лук во прав и пипер), па набодете ги на стапчиња за ражничи, заедно со сечкан кромид или некој друг зеленчук.

Компирите излупете ги, па сечете ги во круг траки и со тие траки замотајте го пилешкото и пржете го на масло.

Начинот на подготовка детално е објаснет во видеото во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text