Оваа житарка ќе ви ја врати силата – денот нека ви почнува вака

  Оваа житарка ќе ви ја врати силата – денот нека ви почнува вака

Се вбројува во житарки, многу е хранлива и здрава, а ја јадат особено веганите.

Киноата е богата со манган, магнезиум, бакар и фосфор, витамини Б и Е.

Се препорачува на оние кои патат од мигрена, дијабетес, а помага и за раст и обнова на ткивата.

Таа се препорачува и за подобар метаболизам, како и обновување на силата.

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани