ВИДЕО: За поедноставен живот – ќе се изненадите за што се користат сламките

ВИДЕО: За поедноставен живот – ќе се изненадите за што се користат сламките

Сламките не служат само за нашите омилени пијалоци. Со нив може да си одгледувате растенија, да вакумирате месо, да направите ќесички…нивната примена во секојдневието е огромна и може да ви го олесни животот.https://www.youtube.com/watch?v=M9LL00NF-ww

Повеќе на Готви.мк:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

 

singlepost_text