За 15 дена ќе изгубите од 5 до 8 килограми – напитокот со име “магија”

За 15 дена ќе изгубите од 5 до 8 килограми – напитокот со име “магија”

Доколку сте дебели и имате проблеми со килограмите тогаш можеме да ви помогнеме. Решете се од мастиет под кожата, а и од стомакот кој прави огромни проблеми. Овој напиток е и доста добар за решавање од холестеролот. Припремата е доста едноставна, а еве што ви е потребно.

Состојки:

  • кесичка сода бикарбона
  • 5 парчина магданос
  • 1 килограм лимон
  • 3 литри вода

 

 

 

Подготовка:

  1. Во еден сад ставете топла вода, а во неа лимон испран со ладна вода.
  2. Сода бикарбоната ставете ја после еден час. Магданосот исечкан на мали парчиња, исечкан лимон со кората ставете го во садот. После тоа прелиете го со 3 литри вода и варете го околу 3 часа на слаб оган.
  3. Напитокот земајте го секое сабајле на празен стомак

Повеќе на Готви.мк:

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

 

singlepost_text