Равиоли од чоколадо (ВИДЕО)

Равиоли од чоколадо (ВИДЕО)

Подгответе го овој необичен, но вкусен десерт…

Состојки:

  • 220 гр брашно
  • 1 жолчка
  • 100 мл млеко
  • 120 гр маргарин
  • 100 гр кафеав шеќер
  • прстофат сол
  • 20 гр какао

Состојки за фил:

  • 150 гр чоколадо
  • 20 гр суво грозје
  • 80 гр корн флекс

Начинот на подготовка погледнете го во видеото на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text