Ќе ве измести од колосек: Овој деликатес со месо нема утка

Ќе ве измести од колосек: Овој деликатес со месо нема утка

Највкусен деликатес со месо со кој нема утка.  Направете нешто оригинално и вкусно.

Состојки:

  • 320 гр мелено месо
  • 1 главица кромид
  • 1 лажичка лук во прав
  • 4 јајца
  • 1 шолја презла
  • 5 парчиња сланина
  • 1 шолја крем сир
  • 3 парчиња кашкавал
  • Зачини


Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text