ФОТО: БРАВО – келнер ја остави целата работа за да нахрани човек со церебрална парализа

ФОТО: БРАВО – келнер ја остави целата работа за да нахрани човек со церебрална парализа

Мал гест кој многу значи и ќе ви ја врати вербата во човештвото. Млад келнер летово ја оставил целата работа за да му помогне на гостин во ресторанот каде работи, кој имал церебрална парализа. Тој го нахранил гостинот, оставајќи се друго, и од тогаш развиле пријателство кое трае до денес.Ли Бонурант е 51-годишен маж од Северна Каролина, кој е независен и покрај хендикепот кој го има. Сепак, му треба помош за да јаде, па при една посета во ресторан, каде нарачале морска храна, келнерот му помогнал да јаде, за храната да не се излади.

Фотката беше објавена на Фејсбук и беше масовно споделена.

Секоја чест за човекот!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта