Бабина кујна: Старински појадок кој сите го сакаме

Бабина кујна: Старински појадок кој сите го сакаме

Направете сир од три состојки по рецептот на нашите баби.

Состојки:

  • Јајца
  • Сирење
  • Млеко

Подготовка:

  1. Во длабок сад се ставаат пола литро млеко, па малку масло и се остава да врие.
  2. Се додаваат пет лажици ситно сирење и 4 јајца
  3. Смесата уште малку се крчка.

Повеќе на Готви.мк:

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта