Временска прогноза: Што не чека денеска?

Временска прогноза: Што не чека денеска?

Времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места со слаб дожд, особено на запад и на север. Во западните делови повремено со умерен интензитет, а на високите планини со повремен снег.Температурата ќе се движи од 4 до 14 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 8 степени.

Повеќе на Готви.мк:

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

singlepost_text