БРЗО И ВКУСНО ЈАДЕЊЕ: Шницли со павлака

БРЗО И ВКУСНО ЈАДЕЊЕ: Шницли со павлака

Едноставно, брзо и многу вкусно!

Состојки:

 • 500 гр тенко исечени шницли
 • 1 павлака
 • 2 корнишони
 • 1 кисела пиперка
 • 1 лажичка сенф
 • 1 лажичка кечап
 • сол
 • бибер
 • малку путер

Начин на подготовка:

 1. Посолете го и побиберете го месото и на путер испржете го во тенџере.
 2. Разматете павлака, ситно сечкана пиперка и корнишони, сенф и кечап. Полека додајте го сосот во тенџерето со месо и на умерен оган нека крчка околу 10 минути.
 3. По вкус додајте уште сол.
 4. Послужете со салата.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

 

 

singlepost_text