Слатка проја со парчиња тиква (ВИДЕО)

Слатка проја со парчиња тиква (ВИДЕО)

Вака подготвена проја немате пробано…

Состојки:

  • 2 јајца
  • 70 гр шеќер
  • 1,5 шолја палента
  • 1 шолја пченично брашно
  • 120 мл јогурт
  • 2 кесички прашок за пециво
  • 250 гр ситно сечкана тиква

Во продолжение се наоѓа видео рецептот на Милица Михаиловиќ со детално објаснување за начинот на подготовка:

Повеќе на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text