Неговото височество Лосос – зошто е добро да е дел од вашата исхрана?

Неговото височество Лосос – зошто е добро да е дел од вашата исхрана?

Лососот има многу лековите својства, вкусен е и здрав.Богат е со омега три масни киселини кои ги смалуваат маснотиите во крвта, позитивно делува на имунитетот, го подига расположението, го стимулира мозокот.

Лососот е извор на селен, калиум и фосфор, како и витамини и минерали.

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text