ДЕЛИКАТЕС: Необична мусака со колбаси и сирење

ДЕЛИКАТЕС: Необична мусака со колбаси и сирење

 Направете неодолива мусака со колбаси и сирење. Ова е прав деликатес.

Состојки:

  • 6 компири
  • 5 колбаси
  • 4 домати
  • 200 гр моцарела
  • 3 лажици пармезан
  • 2 лажици масло
  • 1 кромид
  • 1 лажица феферонки
  • 200 мл млеко
  • Зачини


Повеќе на Готви.мк:

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко