Рецепт “боли глава”:  Чизкејк кој не се пече

Рецепт “боли глава”:  Чизкејк кој не се пече

 Направете брз и лесен десерт кој има одличен вкус. По напорниот работен ден не треба да уклучите шпорет, туку потребни ви се неколку намирници и ќе имате супер десерт за неколку минути.

Состојки:

  • 10 интегрални крекери
  • 7 лажици растопено масло
  • 680 гр кремасто сирење
  • 500 гр шеќер
  • 1 лажица екстракт од ванила
  • 400 гр масло од кикиритки

 

Повеќе на Готви.мк:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text