Пилешки ѓувеч (ВИДЕО)

Пилешки ѓувеч (ВИДЕО)

Едноставно и вкусно…

Состојки:

 • пилешки крилца
 • 3 лажици маст
 • 100 гр моркови
 • 200-300 гр компири
 • 200 мл доматен сок
 • малку вода
 • 1 лажица брапно
 • сол
 • сув зачин
 • магдонос
 • пипер

Во продолжение се наоѓа рецептот на Милица Миаиловиќ за подготовка на оваа јадење:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

 

 

 

singlepost_text