Готово во два потега: Тестенини со шери домати

Готово во два потега: Тестенини со шери домати

 Земете лонец, тестенини и зеленчук и фатете се за работа. Ова е супер вкусен, брз и неодолив рецепт.

Состојки:

  • 340 гр шпагети
  • 1 кромид
  • 340 гр шери домати
  • 2 лажички сол
  • ¼ лажички црвен пипер
  • 1 литар вода

Подготовка:

  1. Се ставаат шпагетите да се варат во врела солена вода на вообичаен начин.
  2. Во тавата се ставаат и шери доматите, сол и црвен пипер.
  3. Се вари околу десетина минути.

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса