Ви се случува ли да не може да спиете од премор? – овие намирници се спасот

Ви се случува ли да не може да спиете од премор? – овие намирници се спасот

Ако ви се случило од умор да не можете да заспиете или да ви требаат неколку часа за да заспиете цврсто, тогаш ви препорачуваме што да јадете пред спиење.
Банани
Кељ
Житарки
Јогурт
Мед
Крекери
Сирење
Риба
Туна

Повеќе на Готви.мк:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

singlepost_text